Żaluzje pionowe już od dawna nie są kojarzone wyłącznie z biurami. Przysłonięte z ich pomocą okna w domu czy mieszkaniu prezentują się świetnie. Verticale ze względu na swoją estetyczną, minimalistyczną formę oraz łatwe sterowanie są chętnie wybierane do różnych pomieszczeń. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto jednak dowiedzieć się o nich nieco więcej, aby wybrać produkt o długoletniej żywotności.
Wraz z popularyzacją żaluzji pionowych na rynku zaczęły pojawiać się gotowe alternatywy dla produktów robionych na zamówienie. Doszło niemal do tego, że tego typu osłony można kupić już w każdym, nie tylko budowlanym czy wnętrzarskim, sklepie. Nawet na półkach w supermarkecie zalegają verticale, a kupujących kuszą zarówno łatwą dostępnością jak i niską ceną. Nietrudno się domyślić, że ich jakość jest wątpliwa, a trwałość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego osoby, którym zależy na stworzeniu eleganckiego, idealnie urządzonego wnętrza chętniej wybierają żaluzje pionowe.
Verticale na zamówienie – pomiar i montaż
Pierwszym i najważniejszym argumentem, który przemawia za wyborem verticali na zamówienie jest to, że produkty są tworzone na konkretny wymiar. Możesz zamówić profesjonalny pomiar online, a następnie oczekiwać, że ta sama ekipa po wykonaniu osłony zamontuje ją w Twoim domu lub biurze. Na tym etapie trudno znaleźć gotowe rozwiązania, gdyż w powszechnej sprzedaży są osłony na typowe okna w rozmiarze np. 565 x 535, 865 x 535. Jeżeli dysponujesz większymi lub niestandardowymi przeszkleniami, wybór takich produktów oznacza powstawanie prześwitów i brak możliwości kompletnego zaciemnienia pomieszczenia. Możesz też wybrać szerokość pojedynczych pasów, zazwyczaj w przedziale od 89 do 127 mm. Wszelkie nietypowe wymagania, co do rozmiaru możesz zgłosić na etapie pomiaru i składania zamówienia.
Dostępne warianty – kolory i materiały
Dla długiej i satysfakcjonującej eksploatacji verticali niezbędne jest wykonanie ich z wysokogatunkowych materiałów. Te typowe to zazwyczaj cienki poliester o gramaturze nieprzekraczającej 143 g/m2, co oznacza dużą przepuszczalność światła. Tymczasem Krakżal oferuje, obok modeli transparentnych, które głównie dekorują wnętrze, także wersje zaciemniające.
Są one wykonywane m.in. z niemieckich tkanin Junkers&Mullers i odznaczają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi (gramatura nawet 300 g/m2). Obok wersji blackout są także żaluzje z powłoką odbijającą, które maksymalnie chronią wnętrza przed nagrzewaniem.